Ana sayfa Öne Çıkanlar Android’e Fortnite Müjdesi!

Android’e Fortnite Müjdesi!

409
Android’e Fortnite Müjdesi!
Android’e Fortnite Müjdesi! - MOBİL DELİSİ

Tüm zamanların hayatta kalma oyunları arasında en popülerlerinden biri olan Fortnite geçtiğimiz gün Android kullanıcıları için müjdeli haberi verdi. Oyunun yapımcısı Epic Games, Google ile olan anlaşmazlıklarının sona erdiğini ve her iki tarafında sonunda anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Hayatta kalma oyunları arasında listenin zirvesinde yer alan Fortnite Google Play Store müjdesini oyuncularına sonunda verdi. PUBG ve Call of Duty: Warzone ile birlikte türün önemli oyunlarından olan yapım uzun bir aradan sonra Google Play Store’daki yerini aldı.

Android kullanıcıları için eziyetli bir yükleme işlemi gerekiyordu. Oyunun resmi internet sitesi üzerindeki QR kodu telefonlar aracılığı ile okutup oyunun APK dosyasının indirilmesi gerekiyordu. Bu kurulumun ardından Android kullanıcıları oyuna erişim sağlayabiliyordu. Ancak durumu bir eziyet haline getiren nokta ise her güncellemede oyunun sitesinden QR kodu okutup yeniden indirme işleminin yapılması gerektiğiydi.

Fortnite Play Store’dan Nasıl İndirilir?

Google ve Epic Games arasındaki anlaşmanın ardından bu durum çözülmüş oldu. Android 7.1 ve üstü işletim sistemine sahip cihazlarda oyun Google Play Store üzerinden indirilebilecek. Resmi olarak PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, PC ve mobil platformlarda oynanabilen oyun Android için artık resmi olarak Play Store üzerinden de indirilebilecek. Hayatta kalma oyunları arasında rakiplerine karşı büyük üstünlük kuran Fortnite, tarayıcıya olan bağımlılığını da ortadan kaldırarak liderliğini daha da sağlamlaştırmış oldu. Oyunun Android resmi versiyonunu indirmek için Google Play Store linkine aşağıdan erişebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.epicgames.fortnite

Fortnite ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.