Ana sayfa Öne Çıkanlar 2020’nin En Büyük PUBG Mobile Turnuvaları!

2020’nin En Büyük PUBG Mobile Turnuvaları!

358
2020nin-en-buyuk-pubg-mobile-turnuvalari

2020’nin En Büyük PUBG Mobile Turnuvaları! Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını yüzünden oldukça büyük etkiler alan oyun dünyasında da uzun bir yıl geride kaldı. Mobil platformda geride bıraktığımız yılın en büyük e spor turnuvalarını sizler için listeledik. Listemizde mobil platform oyunlarının düzenlendiği en büyük 5 turnuvaya yer vereceğiz.

Listemizin ilk turnuvası PUBG Mobile World League East And West oldu. Ödül havuzunda 850 bin dolar nakitin bulunduğu turnuva listemizde kendine beşinci sırada yer bulabildi. Koronavirüs salgını yüzünden online olarak gerçekleştirilen turnuvada East zaferine ulaşan taraf Bigetron RA oldu. Temsilcimiz Futbolist ise PMWL West’i kazandı.

2020nin-en-buyuk-pubg-mobile-turnuvalari-2

Listemizin dördüncü sırasında 1.5 milyon dolar yaklaşık ödül havuzu bulunan Gamers Without Borders 2020 turnuvası yer alıyor. Mayıs ayında düzenlenen turnuva PUBG Mobile için gerçekleştirildi. COVID 19 tedbirleri kapsamında online olarak gerçekleştirilen turnuvanın tüm gelirleri de COVID 19 hastaları ve araştırmalarına destek amacı ile bağışlandı.

Üçüncü sırada Peacekeeper Elite Championship yer alıyor. PUBG Mobile oyununun Çin sürümü olan Peacekeeper Elite Championship 1.8 milyon dolarlık ödül havuzuna sahipti. Zorlu mücadelelere sahne olan turnuvada Çin’in en iyi PUBG Mobile takımları karşı karşıya geldi.

Listemizin ikinciliğinde yer alan turnuva PUBG Mobile Global Championship 2020 oldu. Tamı tamına 2 milyon dolar ödül havuzuna sahip turnuvada dünyanın dört bir yanından en iyi 24 takım mücadele etti. Turnuvada ilk aşamada zafere ulaşan taraf ise Bigetron RA oldu. Turnuvanın en iyi 16 takımın Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenecek finali ise 21 – 24 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek.

2020nin-en-buyuk-pubg-mobile-turnuvalari-3

2020’nin En Büyük PUBG Mobile Turnuvaları! Listemizde zirveye PUBG Mobile’ın Çin versiyonu Peacekeeper Elite’den geldi. Peacekeeper Elite League 2020 listemizde en büyük ikinci turnuva olarak yer aldı. Ödül havuzunda 3.75 milyon dolar nakitin bulunduğu turnuva Peacekeeper Elite serisinin en prestijli turnuvası olarak görülüyor. Turnuvanın kazananı ise Nova Esports oldu. PUBG Mobile ve çok daha fazlası için Mobil Delisi sayfasını takipte kalın.